Muži A - Aktuality

Publikováno 10.03.2012 18:15:02, MUŽI A
Jarní premiéra A mužstva skončila vítězně !!!

ilustraceV prvním jarním utkání přivítalo A mužstvo na domácím hřišti aktuálně poslední tým tabulky 1. A třídy, více o průběhu utkání uvnitř...

Do prvního mistrovského utkání jarní části soutěže nastoupili domácí hned bez tří zraněných opor, brankáře Pepy Bezkočky, špílmachra Luďka Zelenky a střelce Helmi Dali, naopak se domácím divákům poprvé představila zimní posila do branky, exligový Michal Vorel, který přišel na hostování z Mladé Boleslavi. Vzhledem k průběhu utkání ale prakticky neměl možnost předvést divákům své brankářské umění, hosté se od první minuty uzavřeli do pevného obranného bloku na vlastní polovině a bylo zřejmé, že žádné velké ambice směrem dopředu nemají. O to těžší to měli domácí, kteří hráli prakticky po celé utkání "do plných" a zjm. v první polovině se jim nedařilo prodrat se houštinou hráčů k nějakému kloudnému zakončení. Několik náznaků příležitosti měl v prvním poločase Říša Feglar, ale z žádné se skutečné ohrožení pro branku soupeře nestalo, ve slibné pozici se pak ocitl také Michal Hrdlička, ovšem jeho rána skončila kdesi těsně pod břevnem ochranné sítě... Domácí sice dobře kombinovali, ale až do přestávky z obrovské herní převahy nevytěžili vůbec nic a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu. Brzy po přestávce inkasoval hráč hostí za slovní půtku s hlavním rozhodčím ČK a pravděpodobně vinou nekoncentrace vyrobila hned vzápětí, do té doby pozorná, obrana hostí obrovskou chybu, když v 55. minutě ponechala před brankou zcela osamoceného Karla Kristena, který se ukázkově zavěsil do vzduchu a hlavou proměnil přesný centr Vency Drážného na první branku utkání. Z domácích jakoby spadla nervozita, přidali na rychlosti a přesnosti v kombinaci a v 65. minutě se opět trefil Kristen a o zápase tak bylo rozhodnuto. V závěru se utkání změnilo spíše v exhibici, oslabený soupeř nestíhal reagovat na kombinaci domácích a v 72. minutě upravil Michal Hrdlička přesnou střelou již na 3:0. Mezi střelce se pak v posledních minutách zapsal ještě i střídající Ondra Školud, který uzavřel gólový účet zápasu v 82. minutě na konečných 4:0. I přes rozpačitý první poločas se nakonec divákům muselo utkání líbit, domácí hráči dali do zápasu vše a dokázali si poradit i s nepříjemnou a velmi urputnou obranou hostí.