Publikováno 20.08.2011 20:54:33, MUŽI A
První domácí vítězství v A. třídě !!!

ilustraceV prvním domácím utkání v nové soutěži jsme dokázali přehrát ambiciozního soupeře ze Slaného a zvítězit jednoznačně 3:0...

Náš soupeř, tradiční účastník A. třídy SK Slaný, přivezl mimořádně mladý tým a rozhodně nepřijel bránit, naopak od první minuty ho bylo na hřišti plno a zjm. svou rychlostí a důrazem dělal našim hráčům velké problémy a nepustil je k jejich kombinační hře. Naše obrana ale tentokrát vstoupila do zápasu zkoncentrovaná a do žádné vážnější situace soupeře nepustila, v prvních cca 30 minutách se tak hra odehrávala převážně v prostoru mezi vápny. Pak se ale začala přeci jen prosazovat naše větší herní vyzrálost a postupně jsme začali přebírat iniciativu. Konec poločasu se již idehrával výrazně v naší režii, ale k potřebné brance nám chyběla větší přesnost v zakončení, naopak po chybě v rozehrávce se těsně před přestávkou dostal do velmi nebezpečné situace soupeř, ani on ale příležitost nevyužil. Do druhého poločasu jsme vstoupili s velkým důrazem a tlakem na branku, naše herní převaha již v tu chvíli byla jednoznačná, ale stále chyběla potřebná branka na uklidnění. Ta nakonec přišla v 63. minutě utkání, kdy se dokázal v pokutovém území prosadit zkušený Zelenka. Naše hra se ještě více oživila, zatímco soupeř již na nějaké útočení rezignoval a soustředil se spíše na obranu. Tlak domácích narůstal a po další pohledné kombinaci soupeř musel zastavit náš útok nedovoleným způsobem ve vzdálenosti cca 25 m od branky. Z následujícího přímého kopu se povedenou přízemní ranou trefil Kristen a zvýšil na 2:0 pro domácí. Závěr utkání pak již připomínal spíše exhibici, naši s chutí a pohledně kombinovali a ve 3. minutě nastavení nakonec ještě přidal třetí branku umístěnou střelou Hrdlička a zakončil tak velmi povedenou domácí premiéru v nové soutěži.

Celkově výborný dojem z utkání tak kazí jen zraněný kotník Platila (špatný došlap), do hry se naopak po pauze zapojil již také Helmi, byť jen na pár minut. Utkání řídil z lavičky hrající asistent Renda Philipp, který také ještě prodělává rekonvalescenci a Semir Boughattas.