Publikováno 12.11.2011 17:05:01, MUŽI A
Vítězství v derby na Černolicích !!!

ilustraceCenné vítězství v tradičním derby a utkání dvou zcela rozdílných poločasů - to vše přineslo 14. kolo 1. A třídy, více se dozvíte uvnitř...

Ve 14. kole zavítalo naše A mužstvo do sousedních Černolic, aby sehrálo s tradičním rivalem prestižní utkání. Naši opět nastoupili bez kapitána Standy Drážného, který má nucenou pauzu kvůli karetnímu trestu, a také bez útočníků Luďka Zelenky, který nenastoupil do utkání ze zdravotních důvodů, a Ben Hassena, který je až do konce podzimu v karetním trestu za přestupek v utkání B mužstva. Domácí, momentálně 2. celek tabulky A třídy., ale do utkání vstoupili s velkým respektem a prakticky po celý první poločas na hřišti jednoznačně dominovali hosté. Hráli jsme s chutí a poměrně snadno kombinovali na polovině soupeře, navíc hned v 5. minutě se dostal míč v prostoru za pok. územím k Jirkovi Novotnému, který, za přispění domácího obránce, přízemní střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu. I v dalších minutách jsme si drželi územní převahu a předváděli poměrně líbivý kombinační fotbal, ve 27. minutě se krásně uvolnil na hranici šestnáctky Ríša Feglar, aby následně vyslal na branku nechytatelný projektil, který však ke smůle skončil jen na břevně... K odraženému míči se pak nejrychleji dostal Helmi a s přehledem vstřelil druhou branku utkání. Do konce poločasu se obraz hry již nijak nezměnil, stejně jako skóre. O přestávce jakoby se soupeři domluvili, že si vymění role, alespoň divákům na zaplněné tribuně to tak nutně muselo připadat. A tak zatímco domácí doslova vlétli do druhého poločasu jako uragán, našim hráčům jako kdyby někdo zhasl všechny motory... Najednou bylo na hřišti domácích všude plno, nestačili jsme zachytávat rychlé a přesné kombinace a výsledkem byla kontaktní branka na 1:2. Ani pak se ale naše hra příliš nezlepšila, vázla kombinace, přihrávky nenacházely spoluhráče a míč nám najednou uskakoval od kopaček. V několika vyložených příležitostech nás podržel vynikající brankář Bezkočka, který zlikvidoval i výborně zahranou standardní situaci a udržel naše bodové naděje nad vodou. Domácí dali do závěru utkání vše, otevřeli hru, ale srovnat skóre se jim nepodařilo, naopak z poměrně nenápadné akce vstřelil v 81. minutě 3. branku hostí Michal Hrdlička a o osudu utkání tak bylo definitivně rozhodnuto. Za výkon v 1. poločase jsme si asi plný zisk bodů zasloužili, nad naší hrou po přestávce ale většina diváků nevěřícně kroutila hlavou, jakoby na hřišti byl úplně jiný tým... I tak je samozřejmě zisk všech bodů na hřišti soupeře velmi cenným a můžeme jen doufat, že v posledním domácím utkání s ambiciózní Příbramí nic podobného hráči pro své věrné fanoušky nechystají.