Publikováno 17.03.2012 18:24:30, MUŽI A
A mužstvo přivezlo body ze Slaného

ilustraceVe druhém utkání jarní části soutěže se podařilo A týmu získat všechny body na půdě celku SK Slaný, více k utkání uvnitř...

Náš dnešní soupeř vstoupil do utkání s viditelně defenzivní taktikou, směrem dopředu se odvážil jen sporadicky a výhradně se soustředil na úporné bránění vlastní poloviny. Po necelé půlhodině hry musel pro zranění odstoupit ze hry Venca Drážný, kterého nahradil na okraji obrany Renda Philipp. Obraz hry ale jinak po celý první poločas nepřinesl nic divácky atraktivního, hosté útočili do plných a jen těžko hledali nějakou skulinu v pevném obranném bloku domácích. Několikrát se opět dokázal do slibné pozice dostat mladý Ríša Feglar, ale ani tentokrát nic z toho nezužitkoval, ostatní nesmělé pokusy ze střední vzdálenosti končily vedle, nebo vysoko nad brankou domácích. Asi největší příležitost v prvním poločase tak měli paradoxně domácí, kteří se při jednom z ojedinělých útoků dokázali dostat až k zahrávání standardní situace, a následně nebezpečně zblízka zahrozili hlavou, na brankové čáře ale prokázal výborný reflex brankář Vorel a udržel tak poločasový stav 0:0. Do druhého poločasu nahradil Ríšu Feglara na hrotu útoku Helmi a domácí se ještě více zatáhli do obrany a nadále jen vyčkávali, s čím hosté přijdou. Divácky nepříliš atraktivní utkání se zdálo plynout k bezbrankovému konci, domácí žádnou aktivitu nevyvíjeli a hosté stále bezradně kroužili kolem přeplněného pokutového území, drželi míč, ale k vážnému ohrožení branky se ne a ne dostat. V 61. minutě vystřídal Standu Drážného v útoku mladý Ondra Školud, s jednoznačným úkolem rozhýbat útok, hosté zrychlili hru a v 70. minutě poprvé udeřili, když se po úžasném sólu a ostré ráně do tyče Mikyho Wojnara dokázal před brankou nejrychleji zorientovat Helmi a otevřel tak gólový účet utkání ve prospěch hostí. A jakoby tím odbrzdil, do té doby zablokované, hráče obou týmů a utkání nabralo spád, na který diváci čekali. A začaly také padat branky, hned 2. minuty nato vstřelil svou druhou branku v utkání opět Helmi a zvýšil náskok hostí na 2:0. Tím ale zdaleka zápas nekončil, také domácí jakoby konečně odhodili obavy a začali se tlačit dopředu, výsledkem byla branka v 82. minutě na 1:2 a stále bylo o co hrát. Naštěstí ani hosté nehodlali jen dohrávat a hned z následující akce se prakticky z nulového úhlu nádherně trefil Michal Hrdlička, který svou nečekanou střelou dokonale zaskočil domácího brankáře a vrátil hostům dvoubrankový náskok. Domácí ale vrhli do závěru utkání veškeré síly a po závaru před brankou hostí dokázali opět v 87. minutě snížit na rozdíl jedné branky. Poslední minuty pak přinesly velké vzrušení, kdy po ostrém zákroku Michala Hrdličky, kousek za hranicí pokutového území hostů, nařídil rozhodčí trestný kop, na který se vydal i domácí brankář. Naštěstí ho domácí exekutor nezahrál dobře a z rychlého protiútoku mohli naopak hosté ještě vstřelit branku do odkryté brány, ale útočník Helmi situaci nevyhodnotil dobře a příležitost tak již zůstala nevyužita. Nakonec tedy zavládla v táboře hostí velká úleva a spokojenost se 3 body, a i divákům se musel závěr zápasu líbit a trochu jim vynahradit, spíše podprůměrný, první poločas.