Publikováno 07.04.2012 20:01:48, MUŽI A
A mužstvo dokázalo doma s Hvozdnicí jen remizovat !!!

ilustraceV utkání s aktuálně 7. týmem tabulky A třídy měli domácí 90% času míč na kopačkách, přesto nakonec ztratili 2 body za remízu, více k průběhu zápasu a originální videozáznam naleznete uvnitř...

Tentokrát měl trenér Frýbort k dispozici všechny zraněné hráče a od začátku tak nastoupili do zápasu Kučera, Kristen i Zelenka, který se postavil na hrot vedle mladého Ríši Feglara. Domácí do utkání vstoupili s velkou chutí a od prvních minut doslova uzamkli soupeře na jeho polovině, bohužel, opět se ukázalo, že hra do zatažené obrany nám nesvědčí. Prvních 25. minut jsme urputně bránícím hostům prakticky nepůjčili míč, několikrát jsme se dostali až do těsné blízkosti branky, zoufale však chybělo zakončení... Několik slibných střeleckých pokusů zaznamenal v prvním poločase Kristen, ani jeden se však mezi tyče nevešel. Výborně se opřel z voleje do míče Standa Drážný, jeho pokus ale mířil jen na střed branky a byl snadnou záležitostí pro brankáře Hofta. Po půl hodině si domácí vybrali svůj tradiční time-out a pustili soupeře přes půlicí čáru, nesmělé útočné pokusy hostí ale celkem snadno likvidovala pozorná domácí obrana. Ve 38. minutě došlo na polovině ke srážce, po které zůstal chvíli ležet na zemi hráč hostí, domácí přestali hrát a domnívali se, že rozhodčí dá pokyn k ošetření. Hráč se ale kupodivu rychle zvedl na nohy, rozhodčí hru nepřerušil a hosté bleskurychle přenesli míč až před brankáře Vorla, kde hlavičkoval zcela osamocený útočník hostí Drechsler. Jeho střelu hlavou ještě dokázal brankář Vorel reflexivně vykrýt, míč ale neudržel a na následnou dorážku již nedosáhl, a rázem to bylo 0:1 !!! Tento značně sporný moment, který neproběhl zcela v duchu fear play, zanechal zbytečnou kaňku na jinak celkem bezproblémovém průběhu prvního poločasu. Domácí přidali na tempu a po zbytek času zatlačili hosty, bránící místy až v 10. hráčích (!!!) do vlastního pokutového území, dostat míč do branky se jim ale houštinou bránících hráčů nepodařilo. Těsně před přestávkou měl ještě na hlavě vyrovnání Luděk Zelenka, ale ani jeho ostrá hlavička se mezi tyče netrefila a do kabin tak šli domácí za překvapivého stavu 0:1. Druhý poločas začal ve stejném duchu, jako skončil ten první, hosté rezignovali na jakoukoliv hru dopředu, soustředili se výhradně na defenzivu a nechali hrát domácí. Útok za útokem tak mířil na branku hostí a ve 48. minutě se nakonec domácí dočkali vyrovnání, když se k odraženému míči v pokutovém území dostal Michal Hrdlička a dokázal ho pohotově prostřelit do sítě. V průběhu druhého poločasu měli domácí opět na kopačkách několik vyložených příležitostí k vstřelení rozhodující branky, tu největší asi střídající Ben Hassen, ani on, ani nikdo další však již zoufale zahuštěnou obranu hostí překonat nedokázali a utkání tak skončilo remízou, která ale tentokrát nijak neodpovídala poměru sil na hřišti. Jenže na šance se fotbal nehraje a tak nakonec soupeř slavil úspěch s totálně destruktivním pojetím fotbalu, zatímco domácím může být jenom líto všech neproměněných příležitostí, zjm. z prvního poločasu. Diváci viděli v chladném počasí jednostranné utkání, hrané na jednu branku, s celou řadou líbivých fotbalových akcí ze strany domácích, ale s výsledkem určitě spokojeni být nemohli, chybělo zakončení, větší tlak na branku a asi lze říct, že náš výkon dnes tak trochu "umřel na krásu".