Publikováno 28.04.2012 19:30:32, MUŽI A
A mužstvo přivezlo body z Nového Knína

ilustraceV dalším kole dokázalo A mužstvo ve spalujícím vedru zvítězit na horké půdě v Novém Kníně, reportáž z utkání naleznete uvnitř...

23. kolo I.A třídy poslalo naše A mužstvo k utkání na hřišti aktuálně 11. týmu tabulky, SK Nový Knín. Domácí, kteří ještě zdaleka nemají jistotu záchrany, do zápasu vstoupili agresivně a trvalým tlakem na míč po několik úvodních minut úspěšně rozbíjeli naše pokusy o kombinaci, zjm. uprostřed hřiště jsme ztráceli míče a nedařil se nám postupný přechod do útoku. Malé hřiště, úmorné vedro a silový fotbal domácích dohromady tvořily kulisu celého utkání, hraného místy až za hranicí pravidel. Teprve po 10ti minutách se hosté vymanili z nátlakové hry domácích a začali také hrozit před brankou soupeře. Hned dvě obrovské šance měl v rozmezí 21. a 22. minuty na noze Helmi, ani jednu však nedokázal zužitkovat a přinést tak potřebný klid do naší hry.Na druhé straně vyrobil nečekaně chybu ve 33. minutě brankář Vorel, po srážce se spoluhráčem, ani soupeř ale toto zaváhání nedokázal využít. Ke konci poločasu již domácím docházely síly a do slibných pozic se dostali Feglar i Helmi, ani jeden se ale nedokázal brankově prosadit a do kabin tak týmy odcházely za bezbrankového stavu. Obraz druhého poločasu již přinesl zajímavější momenty, domácí začali evidentně šeřit síly a nechali hostům iniciativu, ve 48. minutě ještě Helmi hlavou neproměnil, v 54. minutě se ale dostal k odraženému míči Hrdlička a pohotově zavěsil na 1:0. Hosté na chvíli polevili v koncentraci a soupeř rychle využil díry v obranné řadě k rychlému brejku, kterým v 56. minutě srovnal stav na 1:1. V tu chvíli jsme ale již měli kontrolu nad utkáním, domácí nestačili reagovat na naší rychlou kombinaci a výsledkem byla krásná fotbalová akce, kterou začal v 59. minutě Platil a zakončil hlavou Helmi na 2:1. V nervózním závěru utkání již žádná další branka nepadla, soupeř si nic zajímavého nevytvořil a když rozhodčí nepochopitelně "přehlédl" penaltový zákrok na pronikajícího Feglara v 70. minutě, byl gólový účet zápasu definitivně uzavřen. Až nečekaně těžké utkání v úmorném vedru stálo naše hráče spoustu sil a určitě můžeme být maximálně spokojeni se 3 body.