Publikováno 13.05.2012 21:01:52, MUŽI A
A mužstvo vyhrálo těžké utkání se Sokolem Vraný !!!

ilustraceNa půdě našeho podzimního přemožitele jsme dokázali bodovat po obrovském boji a také s notnou dávkou štěstí, více uvnitř...

Trenér Frýbort se musel v těžkém utkání obejít bez Jirky Novotného, do sestavy se ale vrátil Ondra Kučera a vytvořil s Martinem Mullerem stoperskou dvojici, o kterou se rozbíjely útočné akce soupeře, jako o neprostupnou zeď. Domácí začali utkání z ostra a agresivním presinkem se snažili donutít hosty k chybě v rozehrávce, tu ale naopak vytvořila domácí obrana, když nechala hned v 7. minutě za zády Ríšu Feglara, který prokázal obrovské zrychlení a svůj sólový únik zkušeně proměnil na vedoucí branku. Hned v následující minutě měli obrovskou šanci také domácí, jejich ránu ale vykryl Pepik Bezkočka a dorážka již zamířila vedle. Hra se v tu chvíli přelévala od branky k brance, hrálo se v rychlém tempu a při akci hostí na druhé straně naopak ostrá rána Standy Drážného skončila pouze na břevně. Domácí se ale zle tlačili před naší branku a dostávali naší obranu pod tlak, který vyvrcholil ve 13. minutě neuvěřitelnou střelnicí, na naší branku šla jedna střela za druhou a v rozpětí 5 sekund zazvonila hned 3x tyč Bezkočkovy branky !!! Skóre ale odolalo a měnilo se až ve 27. minutě, když nedokázala naše obrana odvrátit do bezpečí míč po standardní situaci a ten se nakonec dostal v pokutovém území k domácímu útočníkovi, který srovnal na 1:1. Uspokojení domácí jakoby po vyrovnávací brance ale na chvilku polevili v koncentraci a tak trvalo jen 2. minuty, aby se znovu dostal do úniku Ríša Feglar, tentokrát zvolil zakončení levou nohou a trefil pouze břevno, k odraženému míči se pak jako první dostal Ondra Školud a pohotově upravil skóre na 2:1. Ani přes obrovskou snahu si domácí již do přestávky žádnou příležitost nevytvořili a poločas jsme tak vyhráli rozdílem branky. Po přestávce vystřídal Helmi Standu Drážného na hrotu útoku, ale naše rozestavení bylo již spíše defenzivní a iniciativu uprostřed hřiště jsme přenechali domácím, kteří měli většinu druhého poločasu více ze hry. Hra domácích byla ale značně stereotypní a zformovaná obrana hostí celkem bez problémů všechny útočné pokusy likvidovala. Naši se dostali k zajímavé situaci až v 71. minutě, kdy se opět prodral až do pokutového území domácích Ríša Feglar, byl jednoznačně faulován hned dvěma obránci, ale rozhodčí tuto situaci jako penaltovou neposoudil... V 74. minutě se poprvé dostal do slibné pozice Helmi, jeho pokus ale skončil mimo branku. Závěr utkání byl hodně dramatický, domácí se tlačili před naší branku a snažili se alespoň vyrovnat, jejich pokusy ale zastavovali obětaví obránci a pozorný brankář Bezkočka. V 82. minutě se, po rychlém protiútoku a přihrávce Helmiho, dostal do vyložené brankové pozice Miky Wojnar, brankář ale jeho špatně umístěnou střelu kryl. Asi největší příležitost domácích na srovnání pak zlikvidoval, v nastaveném čase, vynikajícím zákrokem Pepa Bezkočka, který vůbec svým výkonem hostující tým v těžkých okamžicích utkání podržel. Ocenění za výhru ale jistě zaslouží všichni hráči, kteří si ve fyziciky velmi náročném, ale pro diváky určitě zajímavém a pohledném, utkání sáhli na dno sil a dokázali domácím vrátit ostudnou podzimní porážku !!!