Publikováno 11.08.2012 13:52:13, MUŽI A
A mužstvo zahájilo vítězstvím ve Hvozdnici !!!

ilustraceNečekaně vysoké vítězství a plné 3 body - to je vizitka našeho A mužstva po prvním kole A třídy, na horké půdě ve Hvozdnici, více k utkání uvnitř...

V 1. kole narazilo naše A mužstvo na nepříjemného soupeře z Hvozdnice, který zvláště na domácí půdě ztrácí body jen velmi vyjímečně. Bez zraněného Martina Mullera, zato však se všemi novými posilami - Tomášem Hrdličkou, Ondrou Štůralou a Josefem Rezkem v základní sestavě a nově složeným trenérským duem Jirka Novotný a Pavel Frýbort, nastoupili hosté do utkání sebevědomě a od prvních minut drželi míč a kontrolovali hru na polovině soupeře. Branka domácích ale jakoby byla zakletá, ani Rezek, ani Wojnar a ani exligový Tomáš Hrdlička svoje dobré šance ke skórování nevyužili a tak přišel trest, když se v 7. minutě domácí osmělili k ojedinělému útoku a po zaváhání naší obrany poměrně snadno vstřelili první branku a ujali se vedení. Hosté nadále drželi míč a předváděli líbivý kombinační fotbal, bohužel bez jakéhokoliv efektu, veškeré akce končily na hranici pokutového území domácích, pozorné obraně, nebo výborném brankáři. I náš Bezkočka se ale vyznamenal, když ve 12. minutě včasným vyběhnutím zlikvidoval nadějnou šanci domácích. Jako vlny se valily útoky na branku domácích, nikdo ji ale nedokázal skutečně vážně ohrozit, domácí zahustili prostor před vlastní brankou a vytvořili takřka neprostupnou hráz, když bránili téměř se všemi hráči. Ve 38. minutě pak předvedli bleskový protiútok do otevřené obrany, který zakončili povedenou ranou přes vyběhnutého Bezkočku. A bylo to rázem 0:2. Naštěstí hned v následující minutě se zkušeně protáhl do pokutového území domácích Luděk Zelenka, byl faulován a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Michal Hrdlička a alespoň snížil na poločasový výsledek 1:2. Po slovní přestřelce navíc rozhodčí vyloučil domácím hráče a poslal je do zbytku utkání pouze do 10. Po přestávce bylo zřejmé, co bude taktikou domácích - za každou cenu ubránit výsledek, prakticky rezignovali na hru dopředu a soustředili se výhradně na bránění vlastní poloviny. Naštěstí hned ve 49. minutě se, po neuvěřitelném závaru před domácí brankou v režii Luďka Zelenky, trefil hlavou Rezek a srovnal na 2:2, od té chvíle již bylo jasné, že vše bude pouze otázkou času. V 57. minutě přidal lišáckou branku Michal Hrdlička, když dokonale zaskočil celou domácí obranu i brankáře a z ostrého úhlu, namísto centru, poslal přízemní ranou míč do odkryté branky. Domácí se ještě jednou, nebo dvakrát pokusili z ojedinělé protiakce srovnat, ale naše obrana i brankář byli připraveni. Hosté lehce a snadno kombinovali a vytvářeli si dobré příležitosti, jednu z nich využil opět střelecky disponovaný Michal Hrdlička, tentokrát tvrdou a umístěnou střelou cca z 20ti metrů. Drtivý tlak hostí pak nakonec zúročil v pátou a poslední branku Ondra Školud, po výborné křižné přihrávce Vaška Drážného. I přes několik zaváhání v obranné řadě v první půli tak lze hodnotit utkání jako výborně zvládnuté, hráči dokázali otočit nepříznivý vývoj a prokázali svou herní i morální kvalitu, když ve druhé polovině prakticky nepustili domácí vůbec do hry. Fanouškům, kteří přijeli tým povzbudit, se muselo utkání líbit a určitě všechny příjemně naladilo na první domácí premiéru v novém ročníku příští sobotu.