Publikováno 29.09.2012 22:20:13, MUŽI A
Vítězné derby na Vonoklasech !!!

ilustraceDnešní 8. kolo přineslo prestižní derby dvou tradičních soupeřů, hrané na horké půdě Sokola Vonoklasy. Více informací a videozáznam utkání přinášíme uvnitř...

Za vytrvalého deště vstoupily oba týmy do utkání se snahou udržet emoce a hlavně nepodlehnout atmosféře a zbytečně brzy neinkasovat. Domácí začali agresivně a vytrvalým napadáním se snažili rozbíjet naši kombinační hru, což se jim také po několik úvodních minut úspěšně dařilo. Po poněkud nervózním začátku ale postupně převzali hosté taktovku utkání a začali se tlačit před domácí branku. A přišly i brankové příležitosti. V 7. minutě pálil Michal Hrdlička jenom do brankáře, stejně jako o 5. minut později Standa Drážný, v 15. minutě si ale naskočil na centr Martin Muller a hlavou otevřel skóre zápasu. Z hostů jakoby spadla nervozita, přihrávky nabraly na přesnosti a rychlosti a domácí obrana nestačila na rychlé kombinace reagovat, výsledkem bylo dokonalé vyšachování obrany a krásná druhá branka v podání Michala Hrdličky v 18. minutě. Tlak hostí se zvyšoval a ve 24. minutě napálil ve vyložené pozici Standa Drážný pouze břevno domácí branky. Hosté se valili na domácí branku a zle zatápěli domácí obraně, ve 28. minutě pálil Ondra Kučera z dobré pozice vysoko nad, ve 35. minutě zazvonila pro změnu tyč domácí branky a po dalších 5. minutách trefil Pepa Rezek hlavou opět jenom břevno... Až ve 42. minutě se dostal k míči v pokutovém území Miky Wojnar a umístěnou střelou zvýšil již na 3 brankový rozdíl. Jediný fotbalový moment ze strany domácí předvedl ve 43. minutě kapitán Radek Burian, který přešel hned přes dva hráče, poslal nechytatený projektil do šibenice Bezkočkovy branky a upravil poločasový stav skóre na 1:3, z pohledu domácích. Druhý poločas začal stejně, jako ten první skončil, tlakem hostujícího týmu. Domácí s postupem času stále více zahušťovali obranu před vlastním pokutovým územím a naše akce tak často končily chybnou finální přihrávkou, nebo vystavením do offsidu. Přesto dobré příležitosti byly - v 60. minutě se až před branku protáhl Venca Drážný, v dobré pozici ale trefil pouze domácího brankáře, následnou dorážku nedokázal proměnit Standa Drážný. Hosté byli k nezastavení a hned v další minutě se šikovně uvolnil na pravé straně Miky Wojnar a poslal ideální přihrávku před branku, kterou jen o centimetry minul Michal Hrdlička. Domácí nedokázali udržet míč pod kontrolou a tlak hostí se zvyšoval, v 65. minutě šel po chybě stoperů sám na branku Michal Hrdlička, správný okamžik pro zakončení ale prováhal a dal tak vyniknout domácímu brankáři. Po dalším závaru před domácí brankou se v 71. minutě dostal odražený míč k Jirkovi Novotnému, který se pokoušel přelobovat brankáře, ten ale ještě stačil Jirkův padající list vytěsnit nad břevno. Už se zdálo, že se skóre ve druhém poločase asi nezmění, když se do míče opřel z hranice šestnáctky opět Michal Hrdlička a jeho ostrou ránu si domácí brankář nešťastně srazil do branky. Víc se toho již do konce nestalo a utkání tak skončilo očekávaným vítězstvím hostí, vše se naštěstí obešlo bez jakýchkoliv incidentů a nesportovních projevů z jedné, či druhé strany. Velkou zásluhu na tom jistě má i velmi kvalitní a citlivé řízení ze strany rozhodčích.