Publikováno 06.10.2012 20:12:12, MUŽI A
Další 3 body přineslo domácí vítězství nad SK Slaný

ilustraceDrama s dobrým koncem - to bylo dnešní 9. kolo s SK Slaný, soupeřem ze spodních pater tabulky, který ale nepřijel prohrát, více k utkání a také oblíbený videozáznam přinášíme uvnitř...

Do utkání nečekeně nenastoupil zraněný Miky Wojnar, zato se do sestavy vrátil po pauze opět Luděk Zelenka, který nastoupil na hrotu, společně s Pepou Rezkem. Na hřišti ale v úvodu utkání nebylo poznat, že oba soupeře od sebe dělí 14 bodů a 12. míst v tabulce, hosté nepřijeli s obrannou taktikou a od prvních minut se agresivním celoplošným fotbalem snažili donutit domácí k chybám, což se jim také několikrát opravdu podařilo. Zatímco během prvních 10. minut měli hosté min. tři 100% brankové příležitosti, domácí se k nějakému pokusu o zakončení dostali pouze v 7. minutě, kdy pálil vedle Michal Hrdlička. Bylo velkým štěstím, že se brankáři Bezkočkovi podařilo všechny příležitosti hostí zlikvidovat a udržet důležité čisté konto v úvodu zápasu. Domácí postupně přebírali iniciativu a začali se prosazovat před branku hostí, nadějný únik Michala Hrdličky ze 14. minuty ale zlikvidoval výborným vyběhnutím brankář Pečonka, stejný hráč střílel v dobré pozici o několik minut později, bohužel opět vedle. V branku se neproměnila ani tvrdá rána Ondry Kučery z 24. minuty, naopak jen o minutu později musel opět likvidovat šanci hostí výborný Bezkočka. Už se zdálo, že naše hra opět skončí na pokutovém území hostí, když ve 32. minutě napřáhl ze 16 metrů Standa Drážný a povedenou ranou otevřel skóre utkání, důležitou první brankou. Tlak domácích narůstal, ale žádná z nadějných příležitostí v následujících minutách brankou neskončila, neprosadil se Ondra Kučera, Luděk Zelenka, ani Martin Muller, pouze nad opět pálil Michal Hrdlička. Stejný hráč ale nakonec přeci jen naše vedení zvýšil, když ve 43. minutě zaregistroval daleko z branky vyběhnutého Pečonku a nádherným dalekonosným lobem, skoro z poloviny hřiště, dal na 2:0. A to bylo již do přestávky vše. Úvod druhého poločasu poznamenal hrozivě vypadající pád hostujícího Volfa, který, po střetu s Jirkou Novotným u postranní čáry, skončil mimo hřiště a narazil přitom na sloupek od zábradlí. Naštěstí se to obešlo bez zranění, pouze naraženým bokem a hráč dohrál celé utkání. Domácí se začali prosazovat svojí typickou kombinační hrou a prakticky nepouštěli hosty do hry, namísto zvýšení náskoku ale přišla hned několikanásobná chyba na naší levé straně, kde bez problémů proběhl hostující Herák polovinou hřiště a umístěnou ranou snížil na 2:1. Utkání se zdramatizovalo, hosté ucítili příležitost na zisk cenného bodu a snažili se napadáním rozbít naši kombinaci, naštěstí se jim přidat vyrovnávací branku nepodařilo, naopak se v 81. minutě rychle protáhl po levé straně Michal Krčil, z úhlu prostřelil špatně postaveného hostujícího brankáře Pečonku a přidal důležitou 3. branku. Posledních 10 minut již pak bylo ze strany domácích spíše fotbalovou exhibicí, předváděli jsme pohledné kombinace a přidali také další branky, svoje sólo v 84. sice Pepa Rezek ještě neproměnil, o 4. minuty později se ale již prosadil a přidal 4. branku, na konečných 5:1 pak upravil skóre 90. minutě opět nezastavitelný Michal Hrdlička, který dnes hrál velké utkání, patřil jednoznačně k nejlepším hríčům na hřišti a byl u všeho důležitého. Divákům se, přes všechny nervy v úvodu zápasu, muselo utkání líbit, mělo náboj až do konce a překvapivě přineslo dobrou fotbalovou úroveň z obou stran, uznání zaslouží i fotbalově vyspělý a bojovný výkon našich dnešních soupeřů.