Publikováno 13.10.2012 18:20:07, MUŽI A
V derby s Černolicemi jsme neuspěli !!!

ilustraceV utkání podzimu o čelo tabulky A třídy jsme nedokázali přehrát v prestižním derby tým Černolic, více k utkání přinášíme uvnitř...

Do utkání tentokrát, kromě stále zraněného Mikyho Wojnara, nenastoupil ani Luděk Zelenka a na hrotu útoku tak dostal příležitost od začátku Ríša Feglar. Oba týmy začaly opatrně, hra se odehrávala převážně uprostřed hřiště a pozorné obrany nepustily ani na jedné straně soupeře do blízkosti branky, k nějakému zakončení. První rohový kop tak diváci zaznamenali až v 11. minutě hry, kdy ho poprvé zahrávali domácí. A hned nato také přišly první střelecké pokusy na obou stranách, žádný se ale mezi tyče nevešel. Hosté začali postupně přebírat iniciativu a ovládli střed hřiště, chyběla ale finální přihrávka, která by přinesla nějakou zajímavou brankovou příležitost. A tak udeřili nečekaně domácí - ve 20. minutě nechala naše obrana trestuhodně hlavičkovat, 5 m před brankou, Pavlise a bylo to rázem 1:0. Obraz hry se ale ani po vstřelené brance nezměnil, hosté se nadále snažili tvořit hru a domácí trpělivě čekali na další chybu a soustředili se na bránění vlastní poloviny. Útočné akce hostí se ale vyznačovaly značnou nepřesností a prakticky žádná branku Rozuma neohrozila, naopak ve 43. minutě se opět nedomluvila naše obrana při standardní situaci a domácí chytrým lobem, přes bezmocného Bezkočku, pohodlně zvýšili své poločasové vedení na 2:0. Po přestávce začali hosté velkým náporem, ve 48. minutě vytáhl výborný zákrok Bezkočka, ale jinak se hra odehrávala prakticky pouze na domácí polovině, přízemní střelu Ríšy Feglara ještě Rozum kryl, na výborně zahraný trestný kop Tomáše Hrdličky, z 53. minuty, ale neměl šanci a skóre se měnilo na 1:2. Hosté byli na koni a jednoznačně v této fázi hry na hřišti dominovali, když domácí téměř nepustili přes půlicí čáru, v obrovské šanci na srovnání skóre ale postupně selhali jak Michal Hrdlička, tak Pepik Rezek, neujal se ani dalekonosný pokus Martina Mullera. A domácí nás opět trestali, prakticky při prvním výletu na polovinu hostí, v 64. minutě utkání, zahrávali opět standardní situaci, v následném závaru před Bezkočkovou brankou nejprve zazvonila levá tyč, aby se pak nejlépe v tom zmatku zorientoval zkušený Drsek a zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Poslední část utkání již přinesla zbytečně moc nervozity a ostrých zákroků z obou stran, padaly žluté karty, ale branka již žádná. Za zmínku tak stojí snad jenom 3 nastřelená břevna Bezkočkovy branky během 5 sekund v 76. minutě, po neuvěřitelném chaosu před naší brankou po domácím rohu, na druhé straně pak odmítl alespoň snížení Pepa Rezek, který se ocitl v 79. minutě těsně před brankářem Rozumem. Do konce utkání se již hosté, přes veškerou snahu, k ničemu nedostali, domácí si zkušeně hlídali výsledek, i za cenu taktických faulů a kouskování hry. Kuriozní moment nastal při jednom ze závěrečných střídání domácích, kdy nejprve hráč nastoupil, aby byl po několika minutách hlavním rozhodčím vykázán zpět na lavičku, pro odlišnou barvu stulpen (!!!). Tato, spíše úsměvná, situace byla jen logickým vyústěním celkově velmi nepřesvědčivého výkonu sudích, kdy hlavní rozhodčí v průběhu utkání sám několikrát změnil své vlastní rozhodnutí a uváděl v úžas nejen diváky, ale i samotné hráče na hřišti... Jinak přineslo utkání tradičních soupeřů hezký fotbal, který se početným divákům obou stran musel líbit a byl jistě jednou ze špiček celé podzimní části soutěže.