Publikováno 03.11.2012 18:04:36, MUŽI A
Souboj o čelo tabulky 1. A třídy zvládli lépe domácí !!!

ilustraceV dnešním utkání 13. kola jsme přivítali doma aktuálně vedoucí celek MFK Dobříš, v přímém souboji o 1. místo, před TV kamerami, byli domácí jednoznačně lepší a ze souboje vyšli vítězně, více k utkání přinášíme uvnitř...

Dnešní utkání přineslo očekávaný souboj podzimu o čelo tabulky mezi domácími a vedoucím týmem MFK Dobříš. Za krásného podzimního odpoledne, a účasti sportovního zpravodajství TV NOVA, tak na sebe v IVAR aréně narazily dva lídři 1. A třídy a diváci se těšili na napínavou fotbalovou podívanou. Toto očekávání ale bohužel hosté, kteří přijeli oslabení o své opory, nenaplnili a prakticky od první minuty zcela přenechali herní iniciativu domácím borcům. Kobry vstoupily do utkání sebevědomě a hned od začátku dávaly ostře hostům na vědomí, kdo je v IVAR aréně doma. Naši ofenzivu opět vedl vynikající Michal Hrdlička, jehož výkony zápas od zápasu rostou a je jen s podivem, že si toho dosud nevšiml trenér Bílek...:-))). A Michal o sobě dával důrazně vědět, hned v 6. minutě zazvonila po jeho ráně tyč Jechortovy branky a po chvíli opět pálil v dobré pozici, tentokrát bohužel nad. Hosté nedokázali reagovat na pohyb domácích a dostali se pod tlak, který vyvrcholil ve 23. minutě průnikem kapitána Standy Drážného do pokutového území hostí, kde byl zastaven nedovoleným způsobem a následný pokutový kop pak s přehledem proměnil kdo jiný, než Michal Hrdlička. A bylo to 1:0. Domácí byli při chuti, dobře a rychle kombinovali a několik dalších dobrých akcí zastavil až praporek asistenta rozhodčího. Tlak na domácí branku se ale zvyšoval a ve 31. minutě se dostala přihrávka k neobsazenému Pepiku Rezkovi, který z blízka s přehledem proměnil na 2:0. Dobře nastartované utkání pokazilo pouze vynucené střídání kapitána Standy Drážného již ve 35. minutě, kdy musel pro zranění odstoupit a nahradil ho mladý Ríša Feglar. Jediné vzrušení před domácí brankou nastalo v 38. minutě, kdy zahrávali hosté trestný kop cca z 20 m a v následném závaru se dostali k nebezpečné dorážce, kterou ovšem bravurně zlikvidoval včasným vyběhnutím Pepik Bezkočka. To bylo ovšem za celý první poločas ze strany hostí vše, jinak byli směrem dopředu zcela neškodní a náš, místy až drtivý, tlak v závěru poločasu volal po další brance, přes houštinu bránících hráčů Dobříše se ale nikdo z našich ofenzivních ES nedokázal prodrat do zakončení. A tak musel na sebe vzít tuto úlohu hrající trenér Jirka Novotný, který se ve 43. minutě šikovně protáhl za obranný val hostí a pak s přehledem a filigránskou přesností přeloboval vyběhnuvšího brankáře Jechorta a zvýšil na 3:0. Což byl také poločasový výsledek. Druhý poločas začal dle stejného scénáře, hosté zůstávali zakopáni hluboko na své polovině a prakticky jen odkopávali míče, což byla výzva pro domácí navýšit skóre utkání o další branky. A příležitosti byly. Ve 48. minutě, v rozpětí několika desítek sekund, se v obrovské šanci ocitl nejprve Michal Hrdlička a hned po něm jeho bratr Tomáš, ani jeden ale v dobré pozici branku Jechorta netrefili. Pokud hosté snad o poločase pomýšleli na nějaký zvrat v ukání, vše vzalo za své hned v 52. minutě, kdy se v rozmezí několika minut vykartoval Procházka a po dvou ŽK obdržel kartu červenou a musel předčasně do sprchy. Utkání se změnilo v hru na jednu branku, domácí se snažili vylákat hosty z obranné ulity a překonat obrannou řadu rychlým průnikem, což se také povedlo Michalovi Hrdličkovi i Pepovi Rezkovi, ani jeden svoje sólo ale v branku neproměnil. V 70. minutě domácí ukázkově vyšachovali hostující obranu a zcela osamocený Ondra Štůrala dokonce vstřelil branku, kterou ovšem bohužel rozhodčí neuznal pro offside. Když ani následující ostrý pokus Ondry Kučery mezi tyčemi neskončil, přišel zákonitě trest. Vše začal, daleko z branky vyběhnuvší, Jechort vysokým nákopem až za naši obranu, kde bohužel domácí stoperská dvojice nedokázala vysoký míč bezpečně uklidit do bezpečí a nabídla tak příležitost vysunutému Karasovi, který si s ní poradil a snížil naše vedení na 3:1. Hosty, hrající v té době již o 10 hráčích, jakoby vstřelená branka nabudila k většímu a odvážnějšímu výkonu, domácí se naopak trochu stáhli a utkání se změnilo v řadu ostrých osobních soubojů, několikrát zaduněly hlavy, vzduchem létaly jiskry od kopaček a také ŽK !!! Nepříliš pohlednou 10ti minutovku utnul opět až, střelecky nezvykle disponovaný, Jirka Novotný, který si na hranici pokutového území nejprve pohrál s obranou hostí, aby pak vyslal, tentokrát levačkou, nádherný zakroucený míč do pravé šibenice Jechortovy branky. Závěr utkání již byla ze strany domácích exhibice, kterou stylově v 89. minutě zakončil, po krásné fotbalové kombinaci, umístěnou ranou Venca Drážný a uzavřel tak skóre utkání na 5:1. Početné divácké návštěvě, která si našla cestu do IVAR arény, se muselo dnešní utkání líbit, ti šťastnější si, kromě sportovního zážitku, odnesli i zajímavé ceny za slosovatelné vstupenky.