Publikováno 11.11.2012 17:23:13, MUŽI A
Obrat v Cerhovicích a vybojované 3 body !!!

ilustraceVe 14. kole zavítal náš A tým na hřiště Unionu Cerhovice a přestože o poločase prohrával 0:2, dokázal po přestávce utkání otočit a odvézt všechny body, více k utkání přinášíme uvnitř...

Na kluzkém terénu a za vytrvalého drobného deště vstoupili hosté do utkání se stejnou sestavou, jako proti Dobříši, obraz hry ale stejný nebyl. Domácí se od první minuty doslova zakopali před vlastním pokutovým územím a rozhodli se vyčkat, co hosté předvedou. Naši ovšem jakoby si nevěděli se zahuštěným prostorem rady, snaha o kombinaci a krátké přihrávky často končila na všudypřítomných kopačkách domácích, naše hra se vyznačovala řadou nepřesností a nevynucených ztrát, prvních 15. minut se prakticky nebylo nač dívat, ani z jedné strany. Hostům kombinace vázla a domácí se o ni raději ani nepokoušeli. Hrálo se prakticky na jednu branku, přesto první nesmělý pokus o střelu jsme zaznamenali až po čtvrt hodině hry, střela Standy Drážného ovšem mezi tyče nezamířila. Prokřehlí diváci na tribuně zívali nudou, když v 17. minutě nečekaně přišel o míč v rozehrávce Ondra Štůrala, domácí útočník Černý jeho chybu okamžitě potrestal povedenou ranou na zadní tyč Bezkočkovy branky a rázem to bylo 1:0 pro domácí. Hosté se snažili zareagovat zvýšenou aktivitou, do dobré střelecké pozice se dostal ve 23. minutě opět Standa Drážný, jeho pokus ale domácí brankář zlikvidoval. Tlačili jsme se k brance a v 31. minutě vypustil Tomáš Hrdlička ostrou ránu, bohužel nad. Ve 32. minutě se domácí, podruhé v utkání, odvážili vysunout hru více dopředu, naše obrana nedokázala bezpečně odvrátit vysoký míč, ke kterému se dostal opět Černý a perfektně trefenou technickou střelou k tyči nedal Bezkočkovi šanci. A bylo to 2:0. V závěru poločasu se hosté všemožně snažili prodrat k zakončení, domácí ovšem vystavěli před pokutovým územím doslova obranný val z 9 hráčů a žádný z pokusů ho překonat nevyšel. Do slibné pozice se ještě dostal ve 42. minutě Standa Drážný, ale ani tentokrát ji nezužitkoval a tak zůstala při odchodu do kabin na našem kontě hrozivá "0". Zatímco mezi fanoušky hostí panovalo rozčarování, domácí si utkání s favoritem užívali a radovali se z nečekaného vedení, někteří ovšem skepticky prorokovali, že s takovou taktikou se celý zápas uhrát asi nedá - a měli pravdu !!! Hned po zahájení druhého poločasu jakoby hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň a na hřišti se začaly dít věci. Ve 47. minutě se po pravé straně rychle protáhl Pepa Rezek, jeho pas se pokusil zakončit Tomáš Hrdlička a od domácího obránce skončil míč nečekaně v síti. 2:1. Jen minutu nato se podařilo hostům dokonale vyšachovat zcela dezorientovanou domácí obranu a před brankářem se ocitl ve 100% šanci Michal Hrdlička, jeho pohotová rána ovšem bohužel skončila jen na břevně. Hosté ale byli při chuti a sevřeli domácí do takřka házenkářského bloku, vyrovnávací branka byla pouze otázkou času. Všenorští fanoušci se nakonec vyrovnání dočkali v 54. minutě, kdy si naskočil na centr nejvýše Ondra Kučera a jeho střelu hlavou si opět domácí obrana nešťastně srazila do vlastní branky... 2:2. Zcela rozpadlý tým domácích neměl sílu na vývoj utkání nějak reagovat a jenom se snažil dostat míč co nejdál od vlastní branky, hosté zcela ovládli hřiště a přišly i další šance, v 63. minutě se obtočil kolem obránce Tomáš Hrdlička, jeho přízemní střele ale chyběly gólové parametry a domácí brankář jí bez potíží zlikvidoval. Daleko větší fotbalovou krásu přinesla 66. minuta, kdy milimetrovým pasem nalezl Jirka Novotný, za domácí obranou zapomenutého, Mikyho Wojnara a ten pohotově z voleje zavěsil na 2:3. Zbytek utkání již domácí dohrávali pouze z povinnosti a snažili se nedostat další branky, na rychlé kombinace hostí ale nestačili reagovat a jednu z nich proměnil v 74. minutě Michal Hrdlička v další branku, když přesně umístěnou přízemní střelou nedal brankáři šanci. 2:4. S přibývající tmou se již zdálo, že se utkání jenom dohraje, v 77. minutě neproměnil dobrou příležitost navýšit skóre Ríša Feglar, v 85. minutě se ale Tomáš Hrdlička podruhé v utkání trefil a uzavřel tak skóre na konečných 2:5. Pokud někteří diváci hostí o poločase litovali cestu a zbytečně strávený čas na prochladlé tribuně, po konci utkání jistě všichni na nepodařený první poločas rádi zapomněli, takový obrat se nevidí každý den. Náš tým dnes ukázal zjm. morální sílu a když k tomu po přestávce přidal i obvyklou fotbalovou vyspělost, bylo se na co koukat.