Publikováno 24.11.2012 16:11:16, MUŽI A
A mužstvo prohrálo nečekaně v Loděnici !!!

ilustraceV odloženém kole sehrálo A mužstvo nešťastné utkání, téměř hodinu dohrávalo v 10ti hráčích (po vyloučení Bezkočky) a nakonec prohrálo s AFK Loděnice ostudně 0:4, více k průběhu přinášíme uvnitř...

V dohrávce odloženého 12. kola jsme zavítali na půdu až 12. celku tabulky 1. A třídy do Loděnice. Podle papírových předpokladů se očekávalo jednostranné utkání a povinné vítězství hostí. Opět se ale ukázalo, jak jsou všechny teoretické úvahy chybné a když se okolnosti doslova "spiknou", je na hřišti všechno zcela jinak... Již od začátku se ukazovalo, že nerovný trávník bude mnohem více vyhovovat domácí taktice dlouhých nákopů, než postupné kombinaci hostí, míče nám uskakovaly od nohy a i zdánlivě snadné přihrávky velmi často nenacházely cíl. Prvních 10 minut se prakticky nebylo na co dívat, neučesaná hra, plná chyb a ztrát z obou stran, se odehrávala většinou uprostřed hřiště. Teprve v 10. minutě se rychle protáhl po pravé straně Rezek a poslal po zemi pas na hranu pokutového území, Standa Drážný ale v dobré pozici skákající balon minul. Hned vzápětí se Pepa Rezek dokázal sám dostat do střelecké pozice, jeho technická střela skončila bohužel těsně vedle pravé tyče domácí branky. To bylo ovšem z naší strany opět na dlouho vše, žádná z dalších akcí bohužel v podobnou šanci nevyústila. To domácí prokázali mnohem větší efektivitu v zakončení. V 17. minutě zahrávali z pravé strany trestný kop, výborně kopnutý balón propadl všemi našimi obránci až k Liškovi, který ho šikovnou tečí prodloužil za bezmocného Pepu Bezkočku - a bylo to 1:0. Hosté zvýšili aktivitu a začali se tlačit před branku, domácí se ale zatáhli do hluboké obrany a v 9ti hráčích vytvořili na hraně pokutového území neprostupnou hráz. Přesto jsme se dokázali dostat do dobrých příležitostí, ve 20. minutě netrefil branku Pepa Rezek v dobré pozici a o pár minut později nedokázal zakončit své sólo Miky Wojnar. Tlak hostí narůstal a vyrovnání se zdálo být otázkou času, když ve 38. minutě propadli oba stopeři, mezi kterými se vřítil do brejku útočník hostí a zastavil ho až daleko z branky vyběhnuvší Pepa Bezkočka, bohužel jen za cenu faulu a po následné ČK musel předčasně do sprchy. V tu chvíli se ukázalo, jak moc riskantní je jezdit na utkání jenom s jedním brankářem, vyloučeného Bezkočku neměl kdo vystřídat a tak se musel do branky postavit Michal Krčil. Do přestávky se již nic podstatného neodehrálo, domácí kouskovali a zdržovali hru, za blahosklonného přihlížení hlavního rozhodčího... Ve 45. minutě měl ještě na noze vyrovnání Pepa Rezek, jeho pokus ale domácí brankář kryl. Hosté ale ani oslabeni o jednoho hráče nemínili utkání zabalit, do druhého poločasu doslova vlétli a zatlačili domácí opět hluboko na vlastní polovinu, hned ve 47. minutě se dostal k odraženému míči Ondra Kučera, jeho "ragbyový" pokus ale neměl šanci ohrozit domácí branku. A tak přišel trest, ve 49. minutě se domácí rychle protáhli po levé straně, poslali ostrý centr před naší branku a nikým neatakovaný Novák pohodlně hlavou zvýšil na 2:0. A bylo prakticky po zápase, hned po vstřelení druhé branky se totiž domácí okamžitě opět zatáhli všemi hráči před vlastní pokutové území a trpělivě čekali, co hosté vymyslí. Nevymysleli nic, naopak v 60. minutě zvýšil, po standardní situaci, opět hlavou Pospíšil na 3:0 a bylo zřejmé, že utkání se bude již jenom dohrávat. Hosté se snažili dát alespoň kontaktní branku, ale kombinace vázla na nepřesnostech, agresivně hrající domácí pak dohrávali všechny souboje a čím dál víc hrozilo nějaké zranění po nevybíravých zákrocích. Náznak šance na snížení se objevil 66. minutě, kdy pronikl do pokutového území Pepa Rezek, ani on, ani Michal Hrdlička ale nedokázali využít zmatek před domácí brankou a dostat míč do sítě. Jak je to jednoduché ukázali domácí opět v 73. minutě, kdy využili naší otevřené obrany a následnou prudkou přihrávku po zemi dokázali z bezprostřední blízkosti tečovat za bezmocného Michala Krčila, čímž se uzavřelo skóre utkání na 4:0. V závěrečných minutách měli ještě dobrou příležitost Pepa Rezek a Venca Drážný, ani jeden z toho ale nic nevytěžili, a když ani domácí nevyužili chybu naší obrany a 88. minutě nastřelili pouze tyč, dohrálo se nervózní a nepříliš pohledné utkání již beze změn. Na toto utkání jistě budou chtít naši hráči a fanoušci co nejdříve zapomenout, čeká nás zimní přestávka a příprava na jarní část jinak velmi úspěšné sezóny.